قفل پیامک چیست؟

فهرست مطالب

سامانه پیام کوتاه طاها اس ام اس
Golden Web .iR

قفل پیامک چیست؟

قفل پیامک چیست؟

 

اگر از آن دسته افرادی هستید که از ده‌ها اپلیکیشن بر گوشی موبایل خود استفاده می‌کنید. حتما روزانه بیش از ده نوتیفیکیش روی پنجره اعلان موبایل خود می‌بینید. این روزها اس ام اس‌ها درصد قابل توجهی از نوتیفیکیشن‌ها را از آن خود کرده‌اند. از اعلام هر تراکنش بانکی تا اطلاع رسانی هر فروشگاه، توسط پیامک به دست مشتریان و کاربران می‌رسد. بسیاری از افراد فرصت بررسی کردن همه این پیام‌ها را ندارند. به همین دلیل به دنبل راهی برای حذف نوتیفیکیشن آن‌ها یا عدم دریافتشان هستند. این کار با فرایندی که به آن قفل پیامک می‌گویند، انجام پذیر است. در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت که قفل پیامک چیست و آیا استفاده از آن خوب است یا نه؟

آیا امکان قفل پیامک برای شماره دلخواه وجود دارد؟

اگرچه تکنولوژی دنیایی برای سرگرم کردن و مشغول کردن ما به همین اعلان‌های مهم و غیر مهم است.اما راهی نیز برای کاهش آن‌ها پیش روی ما قرار داده است. با بالا رفتن مدل گوشی‌ها و قوی‌تر شدن سیستم عامل آن‌ها، امکانی در هر تلفن همراه و سیستم عامل وجود دارد که می‌تواند پیامک‌های خاص را قفل کند.

به این معنی که دیگر با وارد کردن یک شماره خاص از یک کاربر خاص، sms های ارسالی از سمت آن را قفل خواهید کرد. در نتیجه دیگر اعلان اس ام اس از آن شماره ندارید. تفاوتی ندارد که مخاطبی که پیام آن را قفل کرده‌اید یک کاربر عادی است یا از یک پنل پیامکی به شما پیام‌هایی را ارسال کرده است.

قفل پیامک با بلاک کردن شماره متفاوت است و در هر دستگاه دیجیتال، روش‌های متفاوتی دارد. اگر پیامک‌های یک کاربر را قفل کنید، در واقع قابلیت ارسال اس ام اس را از او گرفته‌اید. با این حال این روش نیز مانند روش بلاک کردن موقتی است و می‌توانید پس از مدتی دریافت پیامک را به حالت قبل برگردانید و قفل پیامک را متوقف کنید.

قفل پیامک چیست؟

قفل پیامک در دستگاه‌های مختلف؛ چگونه اس ام اس را قفل کنیم؟

یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که شما را از دریافت نوتیفیکیشن‌های غیر مهم رها می‌کند. قفل پیامک است. برای قفل پیامک در هر سیستم عامل دستورالعمل خاصی وجود دارد. اما قبل از آنکه پیامک‌ها را بدون بررسی در لیست قفل sms بگذارید، پر تکرارترین اس ام اس‌های خود را بررسی کنید. گاهی ممکن است یک پیامک که از طریق ارسال پیامک انبوه برای شما فرستاده شده، حاوی اطلاعاتی باشد که به آن نیاز دارید. برای مثال یک لینک ارزشمند و کاربردی یا اطلاعیه‌ای مهم در آن وجود دارد. بعد از بررسی می‌توانید با روش‌های زیر، اس ام اس‌های مورد نظر را قفل کنید.

قفل پیامک در آیفون؛ فعالسازی عدم دریافت اس ام اس اپل به صورت موقت

وقتی صحبت از عدم دریافت پیامک از یک شماره یا کاربر خاص به میان می‌آید، اولین راه حل بلاک کردن آن شماره است. البته برای سیستم عامل آی او اس، این روش اصلی‌ترین راه حل برای لغو دریافت پیامک از هر شماره است.

اما به دلایل مختلفی استفاده از این روش را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. یکی از این دلایل این است که اگر به هر دلیلی از خواست خود پشیمان شدید، دیگر امکان دریافت پیامک‌هایی که در زمان بلاک ارسال شده برای شما وجود ندارد. همچنین اگر شماره مد نظر شما متعلق به یک کاربر عادی باشد، در حالت بلاک نمی‌توانید تماسی را از شماره مورد نظر دریافت کنید.

اگر سیستم عامل تلفن همراه شما ios است و شلوغی و نمایش نوتیفیکیشن پیامک شما را آزار می‌دهد. می‌توانید گزینه Do not disturb را فعال کنید. با فعالسازی این حالت از آیفون، دیگر نوتیفیکیشن پیامک برای شما به نمایش در نمی‌آید. همچنین در زمان لازم به اس ام اس‌ها دسترسی خواهید داشت و نیازی به ریکاوری اس ام اس پیدا نخواهید کرد.

قفل پیامک چیست؟

لغو دریافت پیامک در گوشی اندروید؛ عدم دریافت پیامک با چند مرحله

برای گوشی‌هایی که سیستم عامل اندروید دارند شرایط کمی ساده‌تر است. در این دستگاه‌ها علاوه بر امکان بلاک شماره، می‌توانید برای لغو دریافت پیامک از روش زیر عمل کنید.

بعد از باز کردن صفحه پیامک به قسمت تنظیمات آن بروید. در پنجره باز شده گزینه message blocking را انتخاب کنید. بعد از باز شدن صفحه باید شماره‌ای که قصد لغو دریافت اس ام اس از آن را دارید به لیست شماره‌های مسدود شده اضافه کنید. با این فرایند ساده می‌توانید در چند ثانیه، دریافت پیامک از یک شماره یا کاربر خاص را متوقف کنید.

لغو دریافت اس ام اس با مطالعه دقیق هر پیامک تبلیغاتی!

رایج‌ترین اتفاقی که بعد از دریافت پیامک‌های تبلیغاتی می‌افتد، این است که درصد زیادی از افراد محتوای آن را تا انتها مطالعه نمی‌کنند. در صورتیکه بسیاری از شرکت‌ها و اپراتورها، به آسایش کاربران و مشتریان نیز توجه کرده‌اند و انتخاب‌هایی را پیش روی آن‌ها گذاشته‌اند.

حتی اگر اس ام اس دریافتی در شمار پیام‌هایی است که از طریق ارسال پیامک گروهی به دست شما رسیده، می‌توانید با وارد کردن کدهایی دریافت پیامک تبلیغاتی از آن شماره را قفل کنید. در موارد بسیاری در انتهای محتوای ای ام اس، یک کد ساده برای قفل پیامک از آن شماره قرار داده شده که با شماره گیری آن می‌توانید به سادگی دریافت را لغو کنید.

قفل پیامک با مراجعه به اپراتور

گاهی برای قفل پیامک کافی است با شماره اپراتور آن ارتباط برقرار کنید. اما این کار باعث می‌شود که حتی ارسال اس ام اس‌های تبلیغاتی کاربردی را نیز لغو کنید. گاهی ارسال اس ام اس از یک پنل با خط اختصاصی تنها برای شما به عنوان یک کاربر اختصاصی ارسال شده است. برای مثال یک اس ام اس برای پیگیری کیفیت خدماتی است که شما با حساب کاربری خود از آن استفاده کرده‌اید. بنابراین لغو همه اس ام اس‌های تبلیغاتی ممکن است فرصت‌هایی را از شما بگیرد.

قفل پیامک چیست؟

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x

Login

جهت ورود هر سامانه کلیک نمایید