انتقال اس ام اس از یک گوشی به گوشی دیگر

فهرست مطالب

سامانه پیام کوتاه طاها اس ام اس
Golden Web .iR

انتقال اس ام اس از یک گوشی به گوشی دیگر

انتقال اس ام اس از یک گوشی به گوشی دیگر

انتقال اس ام اس از یک گوشی به گوشی دیگر

چگونه پیامک‌های گوشی را به گوشی دیگر انتقال دهیم؟ وقتی که یک گوشی تازه را خریداری می‌شود. دغدغه انتقال اطلاعات مهم نظیر تصاویر، پیامک‌ها و دیتاهای ارزشمند، از جمله مهم‌ترین مواردی است که ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند. خوشبختانه اپلیکیشن‌ها و ابزاهای زیادی برای انتقال اطلاعات وجود دارد که به کمک آن به راحتی می‌توان دیتاهای مهم را به گوشی جدید منتقل کرد. در این مقاله قصد داریم تا با انتقال اس ام اس از یک گوشی به گوشی دیگر و به طور کلی انتقال پیامک به گوشی جدید آشنا شویدم. بنابر این تا پایان این مقاله همراه سامانه پیامکی طاها اس‌ام‌اس باشید.

انتقال پیامک ها به گوشی جدید، از طریق انتقال اس ام اس به سیم کارت

انتقال اس ام اس به سیمکارت یکی از روش‌های کاربردی انتقال پیامک به حساب می‌آمد. در واقع می‌توان این روش را ساده‌ترین روش انتقال پیامک به گوشی دیگر دانست. در گوشی‌های قدیمی و اندرویدهای اولیه برای انتقال اس ام اس به سیمکارت کافی بود تا روی پیامک مد نظر را برای مدتی لمس کرده و نگه دارید تا در منوی بازشده روی ذخیره پیامک در سیم کارت یا Save On SIM بزنید. اما امروزه نمی‌توان در گوشی‌های جدید پیامک‌ها را روی سیم کارت ذخیره کرد. گوشی‌های ساده هنوز هم چنین قابلیتی دارند اما ذخیره پیامک روی سیمکارت بسیار محدود است و نمی‌شود بیش از تعداد انگشت شماری از پیامک ها را انتقال داد.

نحوه انتقال اس ام اس های شخصی یا پیامک‌های شرکتی، دو دغدغه با دو راه‌حل

انتقال پیامک ها به گوشی جدید همیشه دردسرهای خاص خودش را دارد. به‌خصوص اگر این اطلاعات شخصی نباشد و اطلاعات یک شرکت را در بر داشته باشد. اگر اطلاعات شما شخصی است که مسیری که در ادامه به شما ارائه می‌دهیم بهترین راه خواهد بود. اما اگر شما صاحب یک شرکت و کسب‌وکار هستید، پیشنهاد ما این است که برای ارسال اطلاعات و پیام‌های مهم خود از پنل اس‌ام‌اس استفاده کنید.

گام اول، انتخاب برنامه انتقال پیامک به گوشی دیگر

اولین راه برای انتقال اس ام اس به گوشی جدید این است که «اپلیکیشن» مناسب و معتبری را برای انتقال دیتاهای خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بسیاری از نرم‌افزارهایی که در سطح وب وجود دارد معتبر نیستد. عموماً اپ‌هایی که از سمت گوگل و برندهای معتبری مانند سامسونگ تائید نشده‌اند. نه تنها فرایند انتقال را به خوبی انجام نمی‌دهند، بلکه اطلاعات شما را برای تجمیع دیتاهای سرور خود جمع‌آوری و از آن سوءاستفاده می‌کنند. پس در هنگام انتخاب یک نرم‌افزار و اپلیکیشن مناسب این مورد را حتماً در نظر داشته باشید.

انتقال اس ام اس از یک گوشی به گوشی دیگر

در بیشتر مواقع گوشی‌های موبایل، خود اپلیکیشن ارزشمندی را به‌صورت دیفالت در برنامه‌های اولیه خود قرار داده‌اند. به‌عنوان مثال اپلیکیشن switch smart از جمله نرم‌افزارهای کاربردی و معتبری است که سامسونگ به کاربران خود معرفی می‌کند. با کمک این نرم افزار انتقال پیام ها به گوشی جدید بسیار ساده‌تر خواهد شود.

بک آپ گرفتن از گوشی قدیمی، دومین قدم برای انتقال پیامک به گوشی دیگر

و اما دومین قدم برای انتقال پیامک‌ها به گوشی جدید و دریافت اطلاعاتی نظیر پیامک‌ها از خطوط خدماتی شخصی این است که پس از بازکردن اپلیکیشن موردنظر، روی گزینه «backup» کلیک کنید. در این قسمت باید پوشه‌ای را برای ذخیره اطلاعات انتخاب کنید. و نام مناسبی برای آن انتخاب کنید. پس‌ازاین مرحله بایستی منتظر بمانید تا فرایند بک‌آپ‌گیری به‌درستی انجام شود.

انتقال اس ام اس از یک گوشی به گوشی دیگر

مدت زمان لازم برای انجام این فرایند، متناسب با حجم اطلاعات شما متفاوت است اما در حالت کلی زمان زیادی برای انجام این پروسه طی نمی‌شود.

پس از اتمام فرایند بک‌آپ‌گیری، اپلیکیشن به شما پیغامی تحت عنوان backup completed نشان می‌دهد. در این بازه زمانی شما باید گزینه تائید را فشار دهید.تا اپلیکیشن شما را به دسترسی فولدر نهایی بک آپ اطلاعات، راهنمایی کند.

باز کردن اپلیکیشن در گوشی جدید، قدم سوم برای انتقال پیام‌ها به گوشی جدید

بعد از اتمام فرایند بک‌آپ در گوشی قدیمی، حالا باید همان اپلیکیشن را در گوشی جدید نیز فعال کنید. در این قسمت ابتدا بایستی با کمک بلوتوث، ایمیل و یا انتقال کارت حافظه به دستگاه جدید، پوشه فایل‌های بک آپ گرفته‌شده را به گوشی جدید منتقل کنید. توجه داشته باشید تنها حضور این پوشه در گوشی جدید به منزله ذخیره اطلاعات نیست و فرایند restore اطلاعات باید در این مرحله کامل انجام شود.

پس از دریافت پوشه ذخیره اطلاعات، بایستی از روی اپلیکیشن مورد نظر خود به روی گزینه Restore کلیک کنید. در این مرحله، اپلیکیشن شما را به فولدرهای موجود در کارت حافظه گوشی هدایت می‌کند و شما باید فولدر موردنظر خود را انتخاب و گزینه تائید را بزنید.انتقال اس ام اس از یک گوشی به گوشی دیگر

پس از انجام این مرحله و انتخاب فولدر بک آپ، باید منتظر بمانید تا اطلاعات شما به‌درستی روی گوشی جدید منتقل شود. توجه کنید که در این مرحله به هیج عنوان برنامه دیگری را در گوشی خود باز نکنید. تا فرایند انتقال اطلاعات به‌خوبی انجام شود. در این مرحله به شارژ بودن گوشی موبایل خود هم توجه کنید. چرا که اگر در هنگام انتقال اطلاعات گوشی شما خاموش شود فرایند بازیابی اطلاعات به شکلی ناقصی انجام می‌شود.

گام نهایی، چک کردن پیامک‌های بازیابی شده در گوشی جدید

پس از اتمام فرایند انتقال پیامک ها به گوشی جدید و  بازیابی پیامک‌ها، حالا به‌راحتی می‌توانید با حضور در بخش inbox پیامک‌ها به مسیج‌های قبلی دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در خضوص از دست دادن پیامک‌های فعلی، پیشنهاد می‌کنیم. تا فایل بک‌آپ پیامک‌های خود را همیشه سیو داشته باشید. تا در صورت از دست دادن اطلاعات خود به راحتی بتوانید از نسخه بک آپ گرفته استفاده کنید.

نحوه انتقال پیام ها و اس ام اس ها در پنل پیامکی

البته این مراحل برای بازیابی و انتقال پیامک‌های شخصی در گوشی‌های موبایل است اما اگر شما برای بک‌آپ پیام‌های ارسالی در پنل پیامک خود نیاز به کمک داشته باشید، به راحتی می‌توانید با نمایندگی پنل پیامک خود تماس بگیرید تا آن‌ها شما را برای دریافت بک آپ اطلاعات راهنمایی کنند. اگر هم گوشی شما برای استفاده در شرکت استفاده می شود. پیشنهاد می کنیم با خرید پنل اس ام اس فرایند ارسال پیامک به مشتریان را ساده‌تر کنید.

آیا فرایند انتقال پیامک‌ها از گوشی به کامپیوتر هم امکان دارد؟

حالا که با انتقال پیامک‌ها از گوشی به یک گوشی جدید آشنا شدید. بهتر است تا در خصوص روش‌های انتقال پیامک‌ها به کامیپوتر هم اطلاعات کافی به شما ارائه دهیم.

در نگاه کلی انتقال اطلاعات از گوشی موبایل به کامپیوتر وجود ندارد. اما شما می‌توانید برای ذخیره کردن دیتاهای خود نظیر پیامک‌ها، تصاویر و فایل‌های مهم، نسخه بک‌آپ را علاوه بر گوشی موبایل به لپ‌تاپ و کامپیوتر خود نیز انتقال دهید. در این قسمت شما می‌توانید حتی در صورت مفقودی گوشی تلفن همراه خود، از دیتاهای موجود در کامپیوتر خود برای بازیابی اطلاعات کمک بگیرید. یا اینکه از نرم افزارهای شبیه ساز اندروید در سیستم عامل استفاده کنید تا بتوانید در کامپیوتر به  پیامک های قبلی گوشی دسترسی داشته باشید.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x

Login

جهت ورود هر سامانه کلیک نمایید