لینک های ارسالی مخرب

فهرست مطالب

سامانه پیام کوتاه طاها اس ام اس
Golden Web .iR

لینک های ارسالی مخرب

لینک های ارسالی مخرب

لینک های ارسالی مخرب

مراقب لینک‌های موجود در پیامک‌ها باشید، کلاهبرداری پیامکی از طریق فیشینگ

روی لینک‌هایی که از پیامک‌های ناشناس یا بررسی نشده کلیک نکنید. هیچ لینکی را پیش از مطمئن شدن باز نکنید. کلاهبرداران از طریق لینک‌ها می‌توانند ویروس و بدافزار را وارد گوشی شما کنند و اطلاعات شخصی را به سرقت ببرند. از طرفی ممکن است لینک‌ها شما را به صفحات فیشینگ هدایت کنند و اطلاعات کارت بانکی شما را به سرقت ببرند. نمونه‌هایی از این لینک‌ها معمولاً در پیامک‌های کلاهبرداری در زمان ثبت نام خودرو، حج، وام و … دیده می‌شوند. علاوه براین فراموش نکنید که پیامک‌های چند رسانه‌ای می‌توانند به راحتی گوشی شما را ویروسی کنند. بنابر این در هنگام دریافت MMS باید دقت بسیار بیشتری داشته باشید.

آشنایی با چند نمونه از کلاهبرداری از طریق اس ام اس

تا اینجا با کلاهبرداری از پیامک و روش‌های جلوگیری از کلاهبرداری اس ام اسی آشنا شدیم. در ادامه چند نمونه معروف از پیامک‌های کلاهبرداری را معرفی می‌کنیم. تعداد زیادی از پرونده‌های مربوط به کلاه برداری پیامکی مربوط به موارد زیر می‌شود.

اس ام اس پیدا شدن گنج

یکی از راه‌های کلاهبرداری اس ام اسی، ارسال اس ام اس پیدا شدن گنج است. در متن چنین پیام‌هایی معمولاً ادعا می‌شود فرستنده فرد بی سوادی است که در هنگام چرای گوسفندان خود گنجی را پیدا کرده است اما نمی‌داند که چگونه باید آن را بفروشد. او عاجزانه از شما تقاضا می‌کند تا به او در فروش گنج کمک کنید و بخشی از گنج را برای خود بردارید یا در قابل دریافت مبلغی، این گنج را به شما تحویل دهد. لازم به ذکر نیست که هرگز نباید به چنین پیام‌هایی پاسخ دهید.

لینک های ارسالی مخرب

پیامک بن کارت خرید یا تخفیف ویژه یا بن تخفیف کالا

خط شما برنده بن تخفیف 20 میلیون تومانی شده است برای دریافت هدیه خود همین حالا تماس بگیرید. چنین پیامکی به احتمال زیاد از طرف یک کلاه بردار برای شما ارسال شده است. معمولاً بعد از تماس به شما گفته می‌شود که می‌توانید ترکیبی از کالاها برای مثال با قیمت 30 میلیون تومان را با تخفیف 20 میلیون تومانی خریداری کنید. در صورت قبول چنین پیشنهادی احتمالاً چند وسیله با ارزشی بسیاری کم را با قیمت 10 میلیون تومانی به شما می‌فروشند!

کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک بخشودگی جرائم

مونه این نوع از پیامک‌ها برای بسیاری از خدمات دیده می‌شود ولی معروف‌ترین آن‌ها پیامک بخشودگی جرائم رانندگی است. در این پیامک به شما اطلاع داده می‌شود تا در صورت پرداخت مثلاً 50 درصد از خلافی خودرو خود در طی 24 ساعت آینده، تمام جرائم شما بخشوده می‌شود. معمولاً این پیامک‌های جعلی حاوی لینک‌های صفحات فیشنگ هستند. در این صفحات اطلاعات مهمی همچون شماره کارت، رمز بانکی و … از شما گرفته می‌شود و در اختیار کلاهبرداران قرار می‌گیرد.

Login

جهت ورود هر سامانه کلیک نمایید